37 - 2010-04-03 17:53:11

A je郵i ona jest w tym nieszcz窷liwa?

Nie jest powiedziane, 瞠 w innym zwi您ku by豉by szcz窷liwsza. Mo瞠 wtedy brakowa這by jej fascynacji? Silnych wra瞠? A mo瞠 w jaki spos鏏 jest szcz窷liwa, bo on zaspokaja pewne jej pragnienia. P鏦i nie mamy do czynienia z czym, co jest obiektywnie destrukcyjne...

A co jest obiektywnie destrukcyjne?

To, co podpada pod kodeks karny - gdy kto bije, zn璚a si psychicznie. Gdy ulega si degradacji spo貫cznej lub zdrowotnej, chudnie do szkieletu albo gwa速ownie tyje, rzuca prac, sk堯ca si ze wszystkimi.

Dlaczego powiedzia豉 pani, 瞠 sto dni to jeszcze 瘸dne ma鹵e雟two?

Pierwszy trudny moment dla zwi您ku przychodzi, gdy mija zakochanie. Przyjmuje si, 瞠 dzieje si to po dw鏂h-czterech latach, o ile partnerzy s dla siebie dost瘼ni na co dzie. Wtedy wiele si zmienia, ale niekoniecznie na gorsze. To zale篡, co jest dla nich podstawowe.

To znaczy?

Na pocz徠ku biegn do siebie prosto z pracy, s na sobie skupieni: 'I co, i co by這 w pracy? I co powiedzia豉 szefowa? Tak? I tak, tak jej odpowiedzia豉? A ona wtedy, 瞠...? A co jad貫? I dobry by ten sandacz? A koledzy co? Ojej, masz tu paproszek, czekaj, zdejm ci'. Wszystko si kr璚i wok馧 nich i tego, co mi璠zy nimi. Pierwszy kryzys nadchodzi, gdy jedno z nich zauwa瘸, 瞠 druga osoba wola豉by w tym momencie robi co innego, ni skupia si na sobie nawzajem, np. obejrze 'Fakty'. Pojawia si co, co jest konkurencyjne. 'Kiedy przy mnie to on nawet nie spojrza na gazet, a teraz m闚i, 瞠 chce poczyta'. A on: 'Kiedy przy niej to nawet bym nie spojrza na gazet...'. I je郵i kt鏎e z nich jest l瘯owe albo czuje, 瞠 blisko嗆 mo瞠 si dla niego 幢e sko鎍zy, my郵i: 'No tak, nie kocha mnie'. Albo: 'Nie kocham jej ju chyba'. Je郵i mamy sk這nno嗆 do postrzegania siebie albo innych jako kiepsk ofert, ten moment jest trudny. S ludzie, kt鏎zy nie s w stanie tego przetrwa. Facet s造szy rozmow swojej dziewczyny z kole瘸nk: 'No, cze嗆, co u ciebie? Tak, mog teraz rozmawia. Hania pierwszy dzie w szkole? I jak to znios豉? A kupi豉 ten gorsecik, co ci m闚i豉m? Znowu si 軼i窸am z t Jolk z fotoedycji, ona coraz bezczelniejsza jest'. A on my郵i: 'No nie, zaczyna si to samo, nuda i gdakanie'. I jeszcze jest w niej zakochany, a ju si zrywa. Albo zostaje, wi捫 si, maj stabilny ekonomicznie i prokreacyjnie uk豉d, tyle 瞠 on lata za innymi, 瞠by od nowa prze篡wa t dreszczykow uwertur.

Co decyduje, 瞠 zwi您ek b璠zie udany?

Same nudne sprawy. Dobry kontakt i samo鈍iadomo嗆, przewaga dobrych do鈍iadcze nad z造mi w relacjach z rodzicami. Udanym zwi您kom sprzyja dojrza這嗆, umiej皻no嗆 akceptowania wad drugiej strony i dostrzegania, 瞠 mimo uporczywego trwania w swoich ograniczeniach partner ma mocne atuty. No i poczucie humoru, bo ono oznacza mo磧iwo嗆 oderwania si cho熲y na chwil od listy krzywd i spojrzenia na sytuacj z innej perspektywy.
Recepta na szcz窷liwy zwi您ek? Sprawd w Poradniku Domowym

Czy ma鹵e雟two r騜ni si czym od wolnego zwi您ku?

Pewnie. R騜nica bierze si z gotowo軼i ludzi, kt鏎zy s w zwi您ku, 瞠by wzi望 郵ub. Je郵i kto go nie bierze, to to co oznacza, i jest ciekawe co.

Bo papierek nic dla niego nie znaczy.

Jak kto tak m闚i, to dla niego ten papierek znaczy bardzo du穎. On go nienawidzi. Je郵i dla kogo papierek rzeczywi軼ie nic nie znaczy, to on w豉郾ie 郵ub we幟ie, bo nie ma z tym problemu. Bo wi瘯szo嗆 ludzi jednak tak robi, bo dzieci, wsp鏊ne nazwisko, dziedziczenie, spragniona uroczysto軼i rodzina. To dlaczego tego nie zrobi?

A je郵i oboje nie chc?

To mit, efekt indoktrynacji jednego przez drugie. Jak g喚biej, w pojedynk o tym porozmawia, zawsze si okazuje, 瞠 jedno nie chcia這, a drugie si dostosowa這 i prze篡wa cichy 瘸l. Ka盥y ma prawo do takiego wyboru, ale niech nie m闚i, 瞠 papierek nie ma dla niego znaczenia. Niech powie, 瞠 nie chce na partnera za bardzo nastawa, bo to bez godno軼i. Albo 瞠 si boi zobowi您ania, chce m鏂 odej嗆, gdy minie ekscytacja.
毒鏚這: Wysokie Obcasy

Oe郅邽 郋郇迣郋郅邽 Aurora Igloo